Med gospodarjenje uvrščamo vsebine, ki se nanašajo na vse aktivnosti, kot so ekonomika in davki, zaposlitev in sociala, zemljišča in gradnje, kmetijske podpore, socialno podjetništvo, trženje in promocija ter izobraževanje.
Z ekonomskega vidika je potrebno kmetijsko gospodarstvo obravnavati celostno, zavedajoč se, da so tehnologije in proizvodne zmogljivosti ustrezne, če se to odrazi na ekonomski uspešnosti. Celostna obravnava tako vključuje analize ekonomičnosti posameznih pridelkov, proizvodnih usmeritev in gospodarjenja celotne kmetije na dolgi rok. V ta namen pripravljamo Katalog kalkulacij za načrtovanje gospodarjenja na kmetijah v Sloveniji (spletna aplikacija Farm Manager), orodja za izdelavo poslovnih načrtov, spremljamo cene in razmere na trgih.
Davčna zakonodaja, ki ureja področje osnovne kmetijske in osnovne gozdarske dejavnosti, dopolnilnih in drugih dejavnosti na kmetijah, je pogosto zelo zapletena, urejena s številnimi predpisi, ki so med seboj povezani. Veliko je področij obdavčevanja kmetijstva, za katera so predvidene posebne, zelo specifične rešitve. Na KGZS pozorno spremljamo davčno zakonodajo in se aktivno vključujemo v iskanje kmetom ugodnih in prijaznih rešitev. Glede na to, da se davčna zakonodaja pogosto spreminja, je informiranje kmetov o novostih ter davčno svetovanje med pomembnejšimi svetovalnimi nalogami. Pokrivamo področje DDV, katastrskega dohodka in dohodnine na splošno, trošarin, davčnega potrjevanja in ostalih vidikov izdajanja računov.
Sicer pa je področje Gospodarjenje zelo široko področje, v katerega sodijo tudi zaposlitev in sociala, vse o zemljiščih in gradnjah na njih, kakšne vrste kmetijskih podpor imamo, kako spodbujamo socialno podjetništvo, zakaj je pomembno trženje in promocija, predvsem pa ne smemo pozabiti na izobraževanje.