Izvaja se nadzor nad prodajalci sezonskega sadja in zelenjave na stojnicah

Izvaja se nadzor nad prodajalci sezonskega sadja in zelenjave na stojnicah

TV Zelena dežela, Kmetijstvo in okolje, JSKS, Zelenjadarstvo, zelišča in vrtnarstvo, Sadjarstvo, Rastlinska pridelava, Gospodarjenje  | 

Uprava RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin obvešča, da zaradi stalne problematike pri izpolnjevanju zahtev različne zakonodaje  inšpekcijske službe, s pristojnostmi za nadzor nad prodajo sadja in zelenjave na stojnicah, tudi v letošnjem letu že opravljajo nadzore. Poseben poudarek je namenjen  prodajalcem, ki prodajo vršijo ob cestah.

Ključne besede: prodaja ob cesti, sadje, zelenjava

Nadzori so usmerjeni v preverjanje izpolnjevanja zakonodaje s področja dela in zaposlovanja na črno ter davčnega potrjevanja računov (FURS);  higiene živil, sledljivosti, kakovosti in označevanja živil (UVHVVR); meroslovnih zahtev za neavtomatske tehtnice (MIRS); trgovine - soglasje za prodajo, označitev stojnic, zagotavljanje podatkov o stanju blaga, označitve cen (TIRS) ter zakonodaje s področja cest - zagotavljanje varnosti vseh udeležencev v cestnem prometu: preverjanje priključkov, ustrezne preglednosti, izvajanje del v cestnem svetu in varovalnem pasu za namene prodaje sadja in zelenjave, postavljanje kakršnih koli predmetov v cestnem svetu, ki bi ovirali uporabo ceste in objekte za oglaševanje (IRSI).

V nadzorih, ki se bodo izvajali preko celega leta, sodelujejo inšpektorji Finančne uprave RS (FURS), Tržnega inšpektorata RS (TIRS), Uprave RS za varno hrano veterinarstvo in varstvo rastlin (UVHVVR), Inšpektorata za infrastrukturo (IRSI) ter Urada za meroslovje (MIRS).

Nazaj

Prihajajoči dogodki

Perutnarstvo , Izobraževanje

Vabilo na usposabljanje DŽ za PERUTNINO

09. 12. 2024 ob 09:00

Klinična predavalnica Veterinarske fa...

Vsak, ki se je vključil v intervencijo dobrobit živali (DŽ) iz Strateškega načrta skupne kmetijske politike za obdobje 2023–2027 za Slovenijo (SN SKP 2023–2027), mora najpozneje do 15. decembra 2024 opraviti usposabljanje s področja intervencije DŽ. Usposabljanje obsega najmanj štiri pedagoške ure. Namen intervencije DŽ je spodbujanje kmetijskih gospodarstev k izpolnjevanju zahtev za dobrobit živali, ki presegajo predpisane zahteve ravnanja, navedene v uredbi, ki ureja pogojenost, in običajno rejsko prakso, ki je v skladu z Uredbo 2021/2115/EU opredeljena za te zahteve v SN SKP 2023–2027.